Promocja książki Józefa Pitonia „Drzewiej i dziś” z ilustracjami Władysława Trebuni TutkiSerdecznie zapraszamy na promocję książki Józefa Pitonia „Drzewiej i dziś” z ilustracjami Władysława Trebuni Tutki. Spotkanie z obydwoma Autorami odbędzie się w środę 22 grudnia o godz. 18.00 w sali koncertowej Gminnego Ośrodka Kultury.
Nowa książka Józefa Pitonia, znakomitego gawędziarza, pisarza, tancerza, śpiewaka, przewodnika i ratownika tatrzańskiego, laureata nagrody im. Oskara Kolberga (można by tak wyliczać jeszcze bardzo długo) przynosi wybór jego opowiadań, krótkich obrazków pisanych gwarą, to przenoszących nas w czasy dawnego Podhala, to pokazujących jego współczesność. Więcej… Komentarze (2)
Mikołajki w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym DunajcuW dniu 6 grudnia w dzień Świętego Mikołaja wszystkie dzieci uczestniczące na co dzień w zajęciach plastycznych i ceramicznych w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu otrzymały drobne prezenty mikołajkowe, paczki ze słodyczami.
Konkurs Młodyk Toniecników - Biały Dunajec 2010Konkurs tańca zbójnickiego i solowego dla dzieci i młodzieży z terenu całego Podhala, Spisza, Orawy i Pienin. W tym roku do konkursu przystąpiła rekordowa liczba uczestników aż 230 dzieci z 30 miejscowości. Wyniki XI Konkursu Młodyk Toniecników Biały Dunajec 2010Wyniki XI Konkursu Młodyk Toniecników i galeria zdjęć. Wkrótce w serwisie pojawi się obszerna fotorelacja z tego wydarzenia.
Obchody Święta NiepodległościObchody Święta Niepodległości ropoczęła Msza Święta w Kościele p.w. NMP Królowej Aniołów w Białym Dunajcu, której przewodniczył Ksiądz Dziekan Zdzisław Dobrzański. Następnie uczniowie Szkoły Podstawowej w Gliczarowie Górnym przedstawili krótki program patriotyczny: słowno-muzyczny pt. "Ojczyzno moja". Obchody zakończył przemarsz pod pomnik Generała Andrzeja Galicy przy Urzędzie Gminy w Białym Dunajcu.
14 listopada - XI Konkurs Młodyk ToniecnikówSerdecznie zapraszamy do Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu na XI KONKURS MŁODYK TONIECNIKÓW, w niedzielę 14 listopada 2010 roku. Do udziału w konkursie zapraszamy w szczególności dzieci i młodzież tańczące w podhalańskich zespołach regionalnych. Konkurs będzie rozgrywany w dwóch kategoriach wiekowych: I. -do 10 lat, i II – od 10 do 16. Oceniany będzie taniec solowy, a także grupy zbójnickie. Początek konkursu od godziny 10:00. Na wszystkich uczestników czekają dyplomy, upominki, poczęstunek, dla wyróżnionych dodatkowo nagrody. Zgłoszenia przyjmujemy do 14 listopada – telefonicznie (182001690), faksem (182073330), mailowo (
Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
) i osobiście w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu od poniedziałku do piątku w godzinach 10 – 16.
Warning: Creating default object from empty value in /gok/plugins/system/modulesanywhere/helper.php on line 75 XVII Festiwal Papieski - wynikiProtokół z przesłuchań konkursowych XVII Festiwalu Papieskiego z dnia 17 października 2010r.
IX Dzień Pstrąga 2010Pogoda w tym roku nie zamierzała nas rozpieszczać i nie zostawiła na organizatorach „Dnia Pstrąga” suchej nitki – na szczęście widzowie i krytycy byli zdecydowanie łaskawsi. Wiadomo, że rybka lubi pływać i potrzebuje wody, ale żeby padało całą dobę? Z godziny na godzinę było chłodniej, a uroczy w porze suchej kamieniec koło osiedla Gile w Białym Dunajcu powoli zmieniał się w podstępnie wciągające bagno. W tych ekstremalnych warunkach mimo wszystko udało się przeprowadzić większość z zaplanowanych koncertów i konkursów.
VII DUNAJECKIE GRANIE17 lipca 2010r. w Białym Dunajcu odbyło się VII Dunajeckie Granie. Organizatorami tej imprezy byli: LKS „BIALI” Biały Dunajec, Urząd GminyBiały Dunajec, Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu, Tatrzańska Agencja Rozwoju, Promocji i Kultury. XI Wybory Nojśwarniyjsyj Górolecki 201011 lipca odbyły się „XI Wybory Nojśwarniyjsyj Górolecki” czyli góralskiej miss organizowane przez Związek Podhalan O/Biały Dunajec. W tym roku do konkursu przystąpiło 16 dziewczyn. Dziewczęta musiały wykazać się umiejętnościami śpiewu, tańca góralskiego, posługiwania się gwarą podhalańską, a także posiadanymi wiadomościami o swoim regonie. W konkursie są również konkurencje codzienne, takie jak ścielenie łóżka, dojenie krowy, układanie kopy z sianem, a także konkurencje świąteczne, czyli sznurowanie gorsetów i kierpców na czas.
|