Program V Gminnego Pikniku Rodzinnego w Białym Dunajcu
Przedstawiamy program Pikniku Rodzinnego, który już w najbliższą niedzielę, 18 czerwca odbędzie się w Białym Dunajcu. Start imprezy o godz. 11.00, przeiwdywane zakończenie około 18:00. Miejsce: plac obok Szkoły Podstawowej nr 1, przy ul. Jana Pawła II 184a.
Oprócz występów, koncertów i licznych konkurencji sportowych podanych godzinowo w harmonogramie, w programie wydarzenia przewidziano szereg darmowych atrakcji dla najmłodszych m.in. pokaz iluzji, gry i zabawy z animatorkami, malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki, ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnie dmuchane, kula Zorbing, warsztaty plastyczne (malowanie kamieni i donic), pokaz ratownictwa medycznego i wiele innych.
Wstęp wolny! Zapraszamy! Przyjdźcie całymi rodzinami!
V Gminny Piknik Rodzinny w Białym Dunajcu!
18 czerwca, na placu obok Szkoły Podstawowej nr 1 w Białym Dunajcu odbędzie się doroczny Gminny Piknik Rodzinny. W programie m. in. koncert Dominiki Białoń i zespołu "Dzieci Dunajca", koncert Szymona Grzybacza, występ zespołu regionalnego Biołodunajcanie, spektakle teatralne, muzyczne i taneczne prezentacje, rodzinne konkursy sportowe z nagrodami, zawody o mistrzostwo Białego Dunajca w siłowaniu na rękę, pokaz ratownictwa medycznego oraz szereg darmowych atrakcji dla najmłodszych: pokaz iluzji, gry i zabawy z animatorkami, malowanie twarzy, kolorowe warkoczyki, ścianka wspinaczkowa, zjeżdżalnie dmuchane, kula Zorbing, przejażdżki quadem, warsztaty plastyczne i wiele innych. Początek imprezy o godz. 11:00.
Do udziału w tym wydarzeniu gorąco zachęcamy dzieci i rodziców z całej gminy! Zapraszamy Was do wspólnej zabawy! Szczegóły na plakacie.
Wernisaż wystawy Agaty Jóźwiak i Lecha Żurkowskiego "Góry czarno-białe i kaligrafie przyśpiewek góralskich"
Uroczystym wernisażem otwarliśmy w naszym ośrodku wyjątkową wystawę malarstwa tuszowego, na którą składają się pejzaże górskie Agaty Jóźwiak i kaligrafie Lecha Żurkowskiego wybranych śpiewek góralskich. Otwarciu wystawy towarzyszyła prelekcja Anny Katarzyny Maleszko kustosz Muzeum Narodowego w Warszawie na temat wpływu sztuki japońskiej na polskie i europejskie malarstwo. Gorąco dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w tym wydarzeniu. Wystawa czynna w czerwcu i lipcu w godzinach pracy ośrodka lub po uprzednim umówieniu się. Serdecznie zapraszamy!
Agata Jóźwiak - malarka absolwentka Wydziału Sztuk Pięknych Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studiów historii sztuki w Instytucie Polskiej Akademii Nauk. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Popularyzatorka malarstwa pejzażowego. Tworzy obrazy za pomocą tuszu, akwareli oraz farb olejnych.
Lech Żurkowski - absolwent wydziału malarstwa ASP w Warszawie. Od 1995 roku maluje techniką sumi-e. W swojej pracowni w Warszawie założył studio Ścieżka Tuszu, gdzie uczy młodzież i dorosłych malarstwa, rysunku, kompozycji, ale przede wszystkim koncentruje się na postrzeganiu świata, zatrzymaniu się i oddaniu jego istoty w formie plastycznej.
IX Ogólnopolski Turniej Juniorów o Puchar Tatr w Warcabach
W dniach od 1 do 4 czerwca w Białym Dunajcu rozgrywany był Ogólnopolski Turniej Juniorów o Puchar Tatr w warcabach 64 i 100-polowych. Organizatorami turnieju, który odbywał się pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Biały Dunajec byli: Wielkopolski Związek Warcabowy, Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu i Gmina Biały Dunajec.
Udostępniamy bogatą fotorelację z piątkowych i sobotnich zmagań oraz uroczystego wręczenia nagród i zakończenia turnieju. Wyniki końcowe na stronie internetowej Polskiego Związku Warcabowego https://wyniki.warcaby.pl/2023/0106/puchar_tatr/.
Otwarcie wystawy "Góry czarno-białe i kaligrafie przyśpiewek góralskich"
Serdecznie zapraszamy na otwarcie wystawy "Góry czarno-białe i kaligrafie przyśpiewek góralskich", które odbędzie się 2 czerwca 2023 (piątek) o godz. 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu, ul. Jana Pawła II 363.
Na wystawie zaprezentowane zostaną wybrane prace Agaty Jóźwiak pochodzące z cyklu Pejzaże Karpat wykonane w latach 2017-2019. Obrazy malowane były w naturze lub na podstawie szkiców z Tatr i Spiszu. Pejzaże górskie były pokazywane na licznych wystawach, teraz ku radości Autorki trafiają znów na Podhale. Użyta technika to: tusz dalekowschodni na papierze. Wzbogaceniem wystawy będą kaligrafie tuszowe Lecha Żurkowskiego wybranych przyśpiewek góralskich.
Podczas wernisażu odbędzie się także prelekcja kustosz Muzeum Narodowego w Warszawie Pani Anny Katarzyny Maleszko na temat "Artyści polscy a sztuka japońska: bliskość z oddali." Uczestnicy spotkania dowiedzą się skąd zainteresowanie japońską sztuką u Polaków i jak ważne dla Japończyków jest zagadnienie krajobrazu. Podczas wystąpienia będą eksponowane pochodzące z lat 30-tych XX wieku albumy z drzeworytami japońskich mistrzów. Zapraszamy!