31 32 33
Start >> GOK Biały Dunajec

"Poroniański Baca" - promocja książki o ks. Franciszku Juchasie

21 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu odbyła się promocja książki „Poroniański Baca” poświęconej ks. Franciszkowi Juchasowi, wieloletniemu proboszczowi parafii Poronin. Spotkanie było okazją do wielu wspomnień o ks. prałacie, przywołania faktów z jego życia i duszpasterskiej posługi. O oprawę muzyczną wydarzenia zadbali uczniowie ze szkółki muzyki góralskiej działającej przy białodunajeckim Ośrodku Kultury.
 
Książka autorstwa ks. Władysława Mariana Zarębczana to zbiór kilkudziesięciu tekstów spisanych przez ludzi, którzy znali i cenili ks. Franciszka. Znajdziemy w niej wspomnienia kolegów księży, duchownych, przedstawicieli władz i Związku Podhalan oraz wielu parafian, dla których postać „Poroniańskiego Bacy” była bliska.  
 

XXIV Parada Gazdowska w Białym Dunajcu odwołana!

Z przykrością informujemy, że w związku z brakiem możliwości przygotowania bezpiecznej trasy przejazdu zaprzęgów XXIV Parada Gazdowska w Białym Dunajcu, która miała się odbyć 23 lutego bieżącego roku zostaje odwołana.
 
Zapraszamy za rok!
 

Promocja książki "Poroniański Baca", Wspomnienia o ks. Franciszku Juchasie

Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu wraz z Autorami i Wydawcą serdecznie zapraszają na promocję książki "Poroniański Baca", zbioru tekstów o ks. Franciszku Juchasie pod redakcją ks. Władysława Zarębczana.
 
Ksiądz Franciszek Juchas był wieloletnim proboszczem parafii Poronin, która obejmuje swym zasięgiem także część Białego Dunajca - tym serdeczniej zapraszamy na ten wieczór wspomnień jego dawnych parafian oraz wszystkich, którym była i jest bliska postać "Poroniańskiego Bacy".  
 
Spotkanie odbędzie się w piątek 21 lutego o godz. 18.00 w budynku białodunajeckiego GOK przy ul. Jana Pawła II 363.
 

XXIV Parada Gazdowska w Białym Dnajcu

Na niedzielę 23 lutego 2020 roku zaplanowano XXIV Paradę Gazdowską w Gminie Biały Dunajec. W programie tradycyjnie parada gazdowska i kumoterska oraz zawody w skiringu, ski-skiringu oraz wyścigi kumoterek.
 
Zapisy uczestników i rozdawanie numerów od godziny 10.00 obok mostu do Gliczarowa Dolnego. O 11.30 przejazd zaprzęgów na polanę pod osiedlem Gile, gdzie o 12.00 odbędzie się oceniana przez jury parada i dyscypliny szybkościowe.
 
Przypominamy, że każdy powożący uczestnik biorący udział w: paradach, wyścigu kumoterek, skiringu lub ski-skiringu musi posiadać ważne ubezpieczenie OC.
 
Uwaga!
Organizacja imprezy uzależniona jest od warunków pogodowych, a w szczególności od odpowiedniej grubości pokrywy śnieżnej niezbędnej do przygotowania bezpiecznej trasy przejazdu zaprzęgów.
 

Koncert zespołów folklorystycznych w Białym Dunajcu

Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza mieszkańców gminy oraz gości wypoczywających na feriach na wyjątkowy koncert w dniu 30 stycznia, podczas którego zaprezentują się trzy grupy folklorystyczne tj. Zespół Tańca Ludowego "Bystry" z Augustowa, Zespół Folklorystyczny "Ondalik" z Caklov ze Słowacji oraz Zespół Regionalny "Biołodunajcanie".
 
Początek koncertu o godz. 19.00, w auli gminnej przy ul. Jana Pawła II 184 a. Wstęp wolny. Wspólny występ będzie podsumowaniem projektu pt. "Rozwiń skrzydła i leć" realizowanego w ramach programu Erasmus+. 
 

Jasełka i kolędowanie z zespołem "Mali Holni" z Sierockiego


W dniu 23 stycznia podczas XLIV Przeglądu Młodych Recytatorów i Gawędziarzy im. Andrzeja Skupnia-Florka odbywającym się w Szkole Podstawowej nr 2 w Białym Dunajcu zespół regionalny "Mali Holni" z Sierockiego przedstawił zebranym piękne jasełka i zaśpiewał kolędy.
 

Nagrody i wyróżnienia w konkursie plastycznym "Zakopiańska Szopka Betlejemska"

Miło nam poinformować, że kilkanaścioro dzieci z Gminnego Ośrodka Kultury w Białym Dunajcu oraz kół plastycznych w Gliczarowie Dolnym i Sierockiem zostało nagrodzonych i wyróżnionych w Wojewódzkim Konkursie Plastycznym "Zakopiańska Szopka Betlejmska" organizowanym przez Tatrzańskie Centrum Kultury i Sportu "Jutrzenka" w Zakopanem. Prezentujemy listę nagrodzonych. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów dzieciom i ich opiekunkom, paniom Monice Stachowiec i Bożenie Świderskiej Środzie.
 

Warsztaty wypiekania i dekorowania świątecznych pierników

Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu zaprasza dzieci i młodzież z naszej gminy na warsztaty pieczenia i dekorowania świątecznych pierników, które odbędą się w 12 grudnia bieżącego roku od godz. 15.00.
 
Miejsce: kuchnia na zapleczu Gminnej Biblioteki Publicznej. Warsztaty poprowadzi Bożena Świderska-Środa.
 

Przedświąteczne warsztaty wykonywania ozdób choinkowych

Gminny Ośrodek Kultury w Białym Dunajcu serdecznie zaprasza na przedświąteczne warsztaty wykonywania ozdób choinkowych i dekoracji bożonarodzeniowych.
 
Warsztaty odbędą się w Szkole Podstawowej w Sierockiem i Gliczarowie Dolnym oraz w GOK-u w Białym Dunajcu. Poprowadzi je pani Monika Stachowiec.
 
Godziny zajęć na plakacie. Zapraszamy!
 

Finisaż wystawy „Dojrzeć swoją małą Ojczyznę”

Wydarzeniem podsumowującym projekt „Dojrzeć swoją małą Ojczyznę” była wystawa prac powstałych podczas warsztatów plastycznych i wycieczek górskich. Uroczysty finisaż z udziałem dzieci, które brały udział w projekcie odbył się w miniony piątek w Gminnym Ośrodku Kultury w Białym Dunajcu. Na wystawie zaprezentowano kilkadziesiąt prac wykonanych różnymi technikami m.in. rysunki plenerowe, szkice, kolaże i kompozycje przedstawiające m.in. krajobrazy górskie, sylwety tatrzańskich zwierząt, obiekty drewnianej architektury podhalańskiej (zabytkowe kościoły, chałupy i szałasy góralskie). O oprawę muzyczną wydarzenia zadbali uczniowie szkółki muzyki góralskiej białodunajeckiego ośrodka kultury prowadzonej przez pana Andrzeja Polaka.
 
Podczas spotkania podsumowano trwający od września projekt, na który złożył się cykl warsztatów (przeprowadzonych w Białym Dunajcu, Czarnym Dunajcu oraz Zakopanem) i spacerów tematycznych. Projekt realizowany był dzięki dofinansowaniu z Narodowego Centrum Kultury z Programu „Kultura – Interwencje 2019”, a jego beneficjentem był Gminny Ośrodek Kultury im. gen. bryg. A. Galicy w Białym Dunajcu. Warsztaty plastyczne prowadzili artyści malarze: Lech Żurkowski i Agata Jóźwiak, zaś wycieczki prowadził przewodnik tatrzański Mirosław Rzepka.
 
Kwietnia 2025
 Pon  Wto  Śro  Czw  Pią  Sob  Nie 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
Nasi Partnerzy